Dezinfekce UV zářením

Dezinfekce UV zářením - germicidní dezinfekce -  je jednou z možností likvidace a ničení vegetativních i dormantních (sporulujících) mikroorganismů. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí.

Dezinfekční účinky ultrafialového záření jsou silné. Namísto úplného spoléhání na chemikálie, je základní hygiena - pilíř potravinové bezpečnosti - důležitá v úsilí boje proti bakteriím, protože tyto obecně preferují teplé, vlhké a tmavé prostředí. Bakterie mají velmi krátký cyklus rozmnožování, proto se mohou velmi rychle množit. Když některé bakterie přežijí chemický útok, přenese se jejich „zkušenost“ na další generaci. Proto se může vyvinout rezistence na příslušné chemikálie. Používání chemických látek, jako např. chloru, Sava apod., na dezinfekci může mít za následek nepříjemné až škodlivé účinky na lidský organismus i zdraví. Používání chemických látek není též příznivé k životnímu prostředí.

Technologie germicidní dezinfekce je lepší a šetrnější alternativou ošetření než dezinfekce chemickými látkami. Při použití této dezinfekce nevznikají žádné nebezpečné vedlejší produkty.

Účinky UV záření lze použít v mnoha oblastech a k různým účelům. Rozlišujeme tři základní druhy UV dezinfekce:

  1. dezinfekce všech druhů vod

  2. dezinfekce vzduchu

  3. ošetření povrchu pracovních ploch, obalových materiálů

 

A jaké jsou výhody germicidní dezinfekce?

  • zaručená účinnost a vysoká spolehlivost

  • nevytváří žádné škodlivé vedlejší produkty

  • minimální nároky na obsluhu

  • nízké provozní náklady

  • snadná instalace a údržba zařízení

  • jednoduché ovládání zařízení

  • zařízení šetrné k životnímu prostředí

 

Dezinfekce UV zářením UV dezinfekce vody UV dezinfekce vzduchu UV dezinfekce povrchu
©2011-2024 uv-lampy.cz. Všechna práva vyhrazena.