germicidní tunely


Germicidní tunely jsou určeny na dezinfekci povrchu posouvajících se předmětů. Uplatnění nacházejí především v potravinářském průmyslu při dezinfekci obalových materiálů nebo samotných potravin.

Instalují se do výrobních plnících linek, na dopravníky nebo na dopravníkové pásy.

Využití dezinfekce pomocí germicidních tunelů slouží k bakteriologickému ošetření a tím i ke zvýšení trvanlivosti samotných potravin a nápojů.  

Možnosti využití germicidních tunelů

  • láhve alko i nealko nápojů  - materiál sklo, PET i plech
  • Tetrapack, papírové kartony
  • plastové kelímky na polotovary i potraviny
  • uzávěry lahví i kartonů – korunkové i PET
  • uzávěry na kelímky – hliníkové i plastové
  • folie při balení potravin
  • polotovary při výrobě potravin
  • potraviny při zpracování  
  • obaly v kosmetickém průmyslu

Nezávazně poptat

Pro možnosti tohoto druhu germicidní dezinfekce vyrábíme standardní i atypické germicidní tunely. Každý tunel přizpůsobíme konkrétním požadavkům, možnostem instalace a podle velikosti i tvaru dezinfikovaného obalu či potraviny.

Germicidní tunel tvoří převážně nerezový korpus, který je přizpůsoben svým tvarem plnící lince či dopravníku.  Korpus obsahuje příslušný počet UV zářičů pro kvalitní a dostatečnou dezinfekci. Dále korpus obsahuje ochranné prvky pro bezpečnost obsluhujícího personálu. Průřez a délka korpusu odpovídá typu použité výrobní linky či dopravníku. Počet UV zářičů je stanoven na základě rychlosti linky či dopravníku. V korpusu nejsou použity žádné pohyblivé mechanismy. 

Zdroj napájení je samostatným prvkem, který se umísťuje obdobně jako elektrický rozvaděč a s nerezovým korpusem je propojen příslušným vodičem. Obsahuje elektronické ovládání použitých UV zářičů. Na velkém displeji je možné sledovat provozní hodiny zářičů a ukazatel ubývajícího konce životnosti. Na displeji se zobrazuje dále světelná kontrola provozu i poruchové stavy. Zdroj je vybaven automatickým ovládáním provozu. Zdroj napájení je výsledkem vývoje naší společnosti.

Všechny součásti UV tunelů jsou vyrobeny z kvalitních materiálů.

Korpus je vyroben z kvalitní nerez oceli AISI 304. 

Zdroj napájení je plechový rozvaděč s nástřikem, případně rozvaděč nerezový.

Nabídku příslušného typu germicidního tunelu Vám rádi zašleme na základě konkrétní poptávky.  

Popis

 

Dezinfekce UV zářením UV dezinfekce vody UV dezinfekce vzduchu UV dezinfekce povrchu
©2011-2024 uv-lampy.cz. Všechna práva vyhrazena.